ISTANBUL HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN telefon numarası

Haberler

yenideninsa

YENİDER’in astığı afişler Gaziosmanpaşa’da gündem oluşturdu

- +

(YENİDER) Yeniden İnşa Derneği, 15 Temmuz işgal girişiminin ardından meydanlardaki gece nöbetleri devam ederken toplumun ülke kalkınmasının devamına katkı sunması ve gündüz hayatının hiçbirşey olmamış gibi devam etmesi için GAZİOSMANPAŞA’DAKİ KENTSEL DÜNÜŞÜMLE ilgili astığı pankartlar hem halkın hem de bazı yerel basının dikkatini çekti.

Gaziosmanpaşa’da yayın yapan GPHABER sitesi “Gaziosmanpaşa’da İlginç Afişler” başlığı ile yaptığı haberi okurlarına şu cümlelerle duyurdu:

Gaziosmanpaşa ilçesinin her yerinde yeniden inşa derneği adına kentsel dönüşüm afişlerin dikkat çekiyor.

Söz konusu dernek kimle ilişkilidir. Ve ne zaman kurulmuştur merak konusu oldu. Konuyla ilgili yaptığımız araştırmada derneğin 2016 yılında kurularak, Gaziosmanpaşa’da açılan davalar nedeniyle aksayan Kentsel Dönüşüm’de uzlaşma sağlan bir an önce mağdur olan herkesin evine kavuşmasına katkı sunmak amaçlı olduğu tespit ettik.

http://www.gphaber.com/gaziosmanpasa/gaziosmanpasa-da-ilginc-afisler-h38487.html

GPHABER sitesinin Google arama motoruna (YENİDEN İNŞA DERNEĞİ) yazarak dernekle ilgili tüm bilgilere ulaşmak yerine, yayınladığı haberin içinde: “Söz konusu dernek kimle ilişkilidir. Ve ne zaman kurulmuştur merak konusu oldu” sorularını sorması en az asılan afişler kadar ilginç bulundu.

Yeniden İnşa Derneği kendi resmi sitesinde Gaziosmanpaşa’da astığı afişlerle ilgili birde haber yayınlayarak toplumu bilgilendirmiş ayrıca facebook’taki beğen sayfası ve kurduğu gurupta afişleri ve yayınladığı haberi de paylaşmıştı.

12-08-2016

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.