ISTANBUL HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN telefon numarası

Bizden Haberler

yenideninsa

YENİDER, finansın yeni gücü VAKIF KATILIMI ziyaret etti

- +

Gaziosmanpaşa’da kurulan YENİDEN İNŞA DERNEĞİ Yönetim Kurulu Üyeleri Türkiye’de Faizsiz bankacılığına yeni bir soluk katan Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram GÖKTAŞ’ı ziyaret etti.

Ziyareti, Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Küçükateş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Arif Akbaş ile Kerem Türk birlikte gerçekleştirdi.

Bu sıcaklık Türkiye’deki tüm işletmeleri ısıtır!

1 saatten fazla süren ziyaret sırasında Genel Müdür İkram Göktaş’ın samimi ve sıcak tavrı YENİDER yönetiminin kendisini evinde gibi hissetmesine ve Başkan Eşref Küçükateş’in bu sıcaklık Türkiye’deki tüm esnafı ve işletmeyi ısıtır yorumuna neden olmuştur.

Esnaf bülteni dergisi de çıkartan YENİDER Başkanı Eşref Küçükateş, “Türkiye’nin Katılım Finansçılığına dâhil olan Vakıf gücünün hem Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran’ın hem de Genel Müdür İkram Göktaş’ın samimiyeti ve tecrübesine emanet edilmesi çok isabetli” dedi. Başkan Küçükateş, “Esnaf, Tüccar ve Sanayicinin çok daha fazla yatırım imkânı bulup kar edeceği yeni dönemde esas karlı çıkanın Türkiye olmasına vesile olacak” dedi.

İhtiyaç duyduğumuz güç, güven ve tecrübe bizde var…

Ziyaret sırasında Katılım Bankacılığı konusunda bilgi veren İkram Göktaş, “Açılışta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği ve uyardığı tüm hususlar önemli ve uygulanması gerekir” dedi. Göktaş, “Bu hususların uygulanması için gerekli olan güç, güven ve tecrübenin Vakıf Katılımın sermayesinde, Türkiye’nin en güçlü devlet bankasının içinden çıkmasında ve yönetim kadrosu ile personelinde mevcut” olduğunu söyledi.

Faiz sistemiyle, kar paylı sistemin birbiri ile karıştırıldığını söyleyen İkram Göktaş, “Katılım bankacılığındaki kar payı ve faiz oranlarının bir birine yakın olmasının nedeninin maliyetlerden kaynaklandığını söyledi. Katılım bankalarına olan ilgi arttıkça, maliyetler düşecek ve bu durumda kazanan mevduat sahipleri ile yatırımcı olacaktır” dedi.

 

13-04-2016

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.