ISTANBUL HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN telefon numarası

Diğer

yenideninsa

YENİDER, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’yi ziyaret etti

- +

 

Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkanı Eşref Küçükateş, Yönetim Kurulu üyeleri İsmail Bülent Karayel ve Arif Akbaş ile birlikte, T.C Darülaceze Başkanlığına kısa bir süre önce atanan Mimar Hamza Cebeci’yi ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Mimar Hamza Cebeci, Bundan tam 120 yıl önce, 1895 yılında II, Abdülhamit Han tarafından kurulan Darülaceze Başkanlığı kurumunun başına getirildi.

Hamza Cebeci’nin bu kurumun başına geldiğinde nelerin nasıl değiştiğini görmek için özellikle onun atanmasından önce Darülacezeye giden ve oranın yolunu bilenler daha kapıdan girerken değişimi ve dönüşümü fark edeceklerdir.

Hamza Cebeci’nin Darülaceze’de yaptığı değişim ve dönüşüm de bizim Yeniden İnşa Derneği’mizin Misyon ve Vizyon’unu gördük. Hamza Cebeci’nin çalışmalarında Kaybolan veya unutulan değerleri yeniden ortaya, çıkartma, yeniden canlandırma, yeniden inşa etme çaba ve gayretlerini gördük.

Yeniden İnşa Derneği Genel Başkanı ve Esnaf Bülteni Dergisi sahibi Eşref Küçükateş Darülacezede gördüğü değişiklikleri şöyle açıkladı;  “Darülacezenin Mimari yapısına uygun olmayan, günümüz salaş eklenti mantığıyla yapılmış olan tüm ilave ve eklentilerin ortadan kaldırıldığını. (kapı girişindeki bölmeler dâhil) Darülaceze içindeki başta Cami olmak üzere diğer ibadethanelerin bakım ve onarımlarının yapıldığını.

Darülaceze’nin bahçesini, hatta yakın çevresini sıcak ekmek kokusuyla etkileyen Fırının tamir edilmekte olduğunu ve çok yakında hizmete açılacağını ve yapılmakta olan birçok çalışmaya tanık olduk. Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin ve kendisiyle birlikte göreve başlayan kaliteli ve uzman ekibini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz. Ziyaretimiz de bizimle son derece samimi bir şekilde ilgilenen başta Başkan Hamza Cebeci’ye ve yardımcıları Ali Erdem, Ahmet Malatyalı, Ümit Ünal’a teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.