ISTANBUL HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN telefon numarası

Diğer

yenideninsa

Milli ve Yerli Esnaf Platformu TİM Başkanı İsmail GÜLLE’yi ziyaret etti

- +

Milli ve Yerli Esnaf Platformu’nu oluşturan Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği (MESİAD) ile Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’yi ziyaret etti.

TİM Başkanı İsmail Gülle’nin her zamanki güler yüzü ile karşıladığı, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yusuf GECÜ ve MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Muharrem İPEK,  Nuri YÜKSEL, Ekrem KAP ile Yeniden İnşa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eşref KÜÇÜKATEŞ ve YENİDER Yönetim Kurulu Üyeleri Âdem ÖNDER, Alaattin TARUZ’a Türkiye’nin ihracatını arttırması için yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlattı.

TİM Başkanı İsmail Gülle, Makamında hiç oturmadığını ve oturmayacağını ifade ettiği sohbette şunları söyledi; “Türkiye’nin 2023 Vizyonu 500 Milyar Dolar İhracat hedefini tutturmak için en büyük görev ve sorumluluğun bizde olduğunu biliyor ve bu ülkeye hizmette büyük bir fırsat olduğunu düşündüğüm için bu göreve talip oldum. Seçildiğim günden beri Türkiye’nin her bölgesinde ve her ilinde ihracatı teşvik ve arttıracak tedbir ve önlemleri almak için toplantılar ve ziyaretler yapıyor eğitim faaliyetleri düzenliyoruz.

Şunu biliyoruz ki, her ilde ihracatın artması için sadece ihraç ürünlerinin üretim miktarını artması yeterli değil, hem ihraç ürünlerinin çeşidi çoğalmalı, hem ihracatçı sayısı artmalı.

Üretim-ürün çeşitliliği-ihracatçı sayısının hep birlikte birbiriyle yarışırcasına artması ve arttırmalıyız ki 2023 hedeflerine ulaşabilelim dedi.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gecü; “Merter Tekstil Esnafı ile yaptıkları çalışmaları anlattı.  Merter Sanayici ve İşadamları Derneği üyelerinin ve Merterli diğer esnafların tamamı ihracatçı diyen Yusuf Gecü İhracatın ve dolayısıyla istihdamın artması için canla başla çalışıyoruz. Hem ülkemiz hem biz kazanıyoruz. Sorunlarımızı çözmek için gösterdiğiniz gayreti biliyoruz, bu gayretlerinizden dolayı teşekkür etmek için sizi ziyaret etmek istedik” dedi.

Yeniden İnşa Derneği’nin ve Milli ve Yerli Esnaf Platformu Başkanı Eşref Küçükateş; 2016 Yılı Ocak ayında Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları ismiyle başlattık. Toplantıların yoğun ilgi görmesi üzerine 32 toplantı sonunda Milli ve Yerli Esnaf Platformu’nu kurduk bu kuruluşta MESİAD Başkanı Yusuf Gecü’nün büyük desteğini gördük ve ondan büyük güç aldık. Bu toplantılarımızın adı bundan sonra Milli ve Yerli Esnaf Platformu himayesinde ve organizesiyle LONCA İŞ BULUŞMALARI olarak devam edecek. Bizimde üyelerimizin içinde ihracatçılar var bunların sayısını sizinle birlikte arttırmak ve ülke kalkınmasına katkıda bulunmak isteriz” dedi.

Sohbetin ardından Eşref Küçükateş, TİM Başkanı İsmail Gülle’ye esnafı tarif eden şiirin yazılı olduğu tabloyu takdim etmesinin ve hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.