ISTANBUL HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN telefon numarası

Başkanın Mesajı

- +

Merhaba,

Ülkemizin ve insanımızın Milli ve Manevi değerlerini kaybetmeden sahip olduğu büyük potansiyeli ile layık olduğu modern yaşam kalitesine ulaşmasına çalışmak için çıktığımız bu yolda çok kısa zamanda çok işler başaracağımıza olan inancımız tamdır.

Kısa adıyla “YENİDER”, “Yeniden İnşa Derneği” isminden de anlaşılacağı gibi;

Eskimiş, kullanım ömrü bitmiş, güvenli olmaktan çıkmış.

Huzursuz ve stres üreten bir ortam haline gelmiş, atılmaya veya yok olmaya yüz tutmuş. Unutulmuş, kaybolmuş, huzur mutluluk ve dingin bir yaşam alanı olmaktan çıkmış.

Tüm Küresel – Kentsel – Kültürel, maddi ve manevi değerlerimizin yeniden inşasına katkı sunmak, fayda sağlamak, yapılan çalışmalar varsa destek olmak için kurulduk.

Bu nedenle sloganımızı;

“UNUTULMUŞ-KAYBOLMUŞ, KÜRESEL-KENTSEL-KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİN YENİDEN İNŞASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ” olarak belirledik.

Her karışına âşık olduğumuz vatan topraklarımız üzerinde yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının;

Sevgi-barış-huzur ve mutluluk içinde yaşamasına neden olacak her türlü etkinliğin içinde tereddütsüz yer alacağız.

Her etnik gurup ve milliyetin ülke topraklarımız içinde birbiri ile kaynaşmasına ve kucaklaşmasına vesile olacak;

Kaybolmaya veya unutulmaya yüz tutmuş tüm değerlerimizin tanıtılmasına ve yaygınlaşmasına katkı sağlayacak organizasyonlar ve etkinlikler düzenleyeceğiz.

7’den 70’e toplumun her kesiminin;

Milli ve Yerli değerlerimiz ile Manevi kimliğimizin yeniden inşasını temin, eksikliklerimizin farkına varmasına hayatının bir parçası olmasını sağlayacak şekilde eğitimler vererek, faaliyetlerde yer almalarını sağlayacağız.

Ülke insanımızın İslam dininden aldığı referansla;

Sahip olduğu Yüksek Ahlak, himaye edici Vicdan, bağışlayıcı-affedici Hoşgörü kimliği ve sahip olduğu feraset ile özünü bulmaya başladığı son yıllardaki tüm gelişmelere ivme kazandırarak, kısa vadedeki 2023 hedeflerine ulaşması için çalışacağız.

Türkiye yararına çalışan tüm kurum ve kuruluşlar arasında hiçbir ayrım gözetmeyeceğiz.

Hepimizin söylediği ve bildiği bir gerçek;

“Bana, arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” sözü üzerinden hareketle…

Çocuklarınızın ve torunlarınızın, çocuklarımız ve torunlarımızla arkadaş olacağı ihtimali ve gerçeğini göz ardı etmeyeceğiz.

Onların en ulvi ahlak, en kabul edilebilir dünya görüşü, aile ve akrabalarına bağlı yaşam tarzı, sarsılmaz ve vazgeçilmez inançla yoğrulmuş insan ve vatan sevgisini yaşayan ve yaşatan bir nesil olarak yetişmesi, en önemli hedefimiz olacak.

“Taşı delen güç, suyun kuvveti değil, devamlılığıdır” düsturunca;

Türkiye’nin yararına başlatılmış bir faaliyeti ülkenin her karışına aynı hız ve devamlılıkla ulaşması sağlanmalıdır.

Tüm Türkiye’de akıl, düşünce, fikir, yaşam ve söylem birliği içinde hareket eden yeni nesiller yetiştirilmelidir.

İletişimin hızı ile doğru orantılı gelişen bilgi kirliği, kültürel erozyon ve milli kimlik kaybını önlemek için mücadele edilmelidir.

Ülkemizin gelişen ekonomisi ile birlikte, eğitim ve kültür politikalarının özümüze dönüşe katkı sağlayacak istikrarlı politika ve faaliyetlere devam edilmeli, demokrasi ve özgürlükler arttırılmalı bu alanlarda yapılan çalışma, faaliyet, etkinlik ve organizasyonlar desteklenmelidir.

Yeniden İnşa Derneğinin yapacağı tüm çalışmaların, hedeflerinin başta ülkemize, ülke insanımıza ve YENİDER’e hayırlı olmasını temenni ediyor, kurucu Yönetim Kurulu Üyelerimiz adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Eşref KÜÇÜKATEŞ

Yönetim Kurulu Başkanı